W naszych Tuplicach mamy również malarkę i rzeźbiarkę kochającą przyrodę, a w szczególności las i zwierzęta w nim mieszkające. Posłuchajmy co ma do powiedzenia pani Anna Król.

- Jak zaczęła się Pani przygoda ze sztuką? Od kiedy interesuje się Pani malarstwem?

- Swoją artystyczną przygodę rozpoczęłam mając około 18 lat. Były to rzeźby i płaskorzeźby o tematyce łowieckiej. Szło mi całkiem nieźle, choć wymagało sporej siły. Mój brat kupił mi w prezencie farby olejne i podobrazie. Stwierdził, że malowanie pędzlami jest fizycznie mniej uciążliwe. Miał trochę racji, pędzelek był lekki, ale oddanie kolorów, odcieni, światła i wszystkiego tego co widziała moja wyobraźnia okazało się jeszcze trudniejsze.
 

- Co najczęściej przedstawiają Pani obrazy? Skąd czerpie Pani pomysły?

- Gdy się mieszka w środku lasu, to ten las albo powszednieje, albo pokocha się go bezgranicznie. Wychowałam się w rodzinie leśników i myśliwych, od pokoleń związanej z lasem. To on stał się dla mnie natchnieniem i twórczą inspiracją.

- Dla kogo wykonuje Pani te wszystkie dzieła?

- Maluję przede wszystkim dla ludzi, którzy kochają przyrodę i zwierzęta, potrafią doceniać jej piękno.

- Czy w chwili obecnej pracuje Pani nad jakimś obrazem?

- Aktualnie maluję obrazy, które będą etykietami na wina dla myśliwych. Cieszę się, że mogę zaprojektować etykiety na pierwsze tego typu wina w Polsce.

- Jakie jest Pani hobby oprócz sztuki?

- Moim ulubionym zajęciem poza malarstwem jest obserwowanie zwierząt w ich normalnym środowisku. Interesuję się również florystyką, i kynologią.

- Czy w Pani rodzinie ktoś jeszcze posiada talent lub interesuje się sztuką?

- Rzeźbiarstwem zaraził mnie mój ojciec. Odkąd pamiętam zajmował się snycerstwem.
Prowadził kółko rzeźbiarskie dla dzieci. Po nim „odziedziczyłam” artystyczną duszę. Ostatnio odkryłam, że mój synek Wacek zdradza talent w kierunku malarskim. Bardzo mnie to cieszy i mam nadzieję, że kiedyś podzieli moją pasję.

Dziękujemy Pani za wywiad i życzymy weny twórczej i nieustającej inspiracji do kontynuowania swojej pasji.Wywiad przeprowadziły:
Monika Madczak, Ania Pawelec i Sara Sarnowska

Strona internetowa Pani Anny Król www.rotman-krol.com